Ełckie Stowarzyszenie „Ostoja”, w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy, realizować będzie projekt
Integracyjne Warsztaty Kulinarne „ Jesień na talerzu”

        Warsztaty kulinarne to doskonała forma spędzania wolnego czasu z dala od komputera i telewizora. To także fantastyczna droga rozwijania zdolności manualnych, wyobraźni, poczucia estetyki i nauka zdrowego żywienia. Odbiorcy projektu dzięki samodzielnie przyrządzonym potrawom, poznają różne smaki, rozwiną swoją wyobraźnię i pozbędą się niechęci do tej pory nieznanych składników. Warsztaty te dają możliwość wymiany doświadczeń, osoby niepełnosprawne wykonują pracę zespołową, dzięki której integrują się, a zdobyte umiejętności wykorzystają w dążeniu do samodzielności.
        Zajęcia odbędą się dnia 14.11.2020 r. w Środowiskowym Domu Samopomocy "Pod Kasztanami" w Ełku. Warsztaty poprowadzi profesjonalny kucharz, z wieloletnim doświadczeniem. Po przygotowaniu potraw wszyscy uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wspólnie degustować przyrządzane dania. Wspólne działania podczas warsztatów kulinarnych przyczynią się do kształtowania pozytywnej postawy wobec osób z niepełnosprawnością oraz budowania od najmłodszych lat przyjaznego klimatu dla integracji.

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku


Ełckie Stowarzyszenie „Ostoja”, realizować będzie projekt
"Eko Kosmetyki 2020" - warsztaty integracyjne z zakresu
edukacji ekologicznej i produkcji naturalnych kosmetyków

        Warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej i produkcji naturalnych kosmetyków są skierowane do osób niepełnosprawnych uczęszczających do Środowiskowych Domów Samopomocy w Powiecie Ełckim . Warsztaty odbędą się na terenie Środowiskowego Domu Samopomocy "Pod Kasztanami” w terminie 10 października w godz. 9-14. W trakcie realizacji projektu odbędzie się pogadanka o konieczności noszenia maseczek ochronnych, prawidłowego i częstego mycia rąk w celu zminimalizowania zakażenia się wirusem COVID-19. W warsztatach weźmie udział 15 osób (w tym 5 uczestników SDS "Pod Kasztanami", 5 uczestników SDS „Lawendowy Zakątek” w Ełku, oraz 5 uczestników ŚDS w Nowej Wsi Ełckiej. Każdy uczestnik w ramach warsztatu stworzy zestaw 2 kosmetyków tj. krem do rak, płyn do dezynfekcji rak oraz samodzielnie uszyje maseczkę ochronną na twarz. Produkty wykonane samodzielnie w trakcie trwania warsztatów uczestnicy zabiorą do domów. Projekt ma sprzyjać podniesieniu świadomości ekologicznej oraz ma w praktyczny sposób nauczyć uczestników warsztatów minimalizacji użycia chemii w gospodarstwie domowym. Warsztaty będą dopasowane do potrzeb i umiejętności uczestników. Dokumentacja fotograficzna wraz z opisem warsztatów będzie na bieżąco umieszczana w internecie (na Facebooku).

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku


Ełckie Stowarzyszenie „Ostoja”,
w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy,
realizować będzie projekt
„Warsztaty Pieczenia Królewskich Pierników”
.
        Warsztaty cukiernicze to doskonała forma spędzania wolnego czasu z dala od komputera i telewizora. Uczestnicy projektu rozwiną swoje zainteresowania i pasje, poznają również tajniki cukiernictwa. Poprzez współdziałanie w grupie beneficjenci udoskonalą swoje umiejętności komunikacyjne. Nauczą się planowania pracy oraz będą mieli możliwość usprawniania motoryki małej. Warsztaty te dadzą możliwość wymiany doświadczeń. Osoby niepełnosprawne będą pracowały w grupach, dzięki czemu zintegrują się, a zdobyte umiejętności wykorzystają w życiu codziennym
       Zajęcia będą odbywały się 16 i 23 listopada 2019 r. w godzinach 10-15 w Środowiskowym Domu Samopomocy "Pod Kasztanami" w Ełku. Pierwszego dnia warsztatów pieczone będą pierniki, kolejnego zaś zdobione lukrem królewskim według specjalnej receptury. Każdy uczestnik będzie miał możliwość otrzymania wykonanego przez siebie wyrobu.

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku


Ełckie Stowarzyszenie „Ostoja”,
w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy,
realizować będzie projekt II Integracyjne Warsztaty Kulinarne
„Dynia na talerzu”
.
        Warsztaty kulinarne to doskonała forma spędzania wolnego czasu z dala od komputera i telewizora. To także fantastyczna droga rozwijania zdolności manualnych, wyobraźni, poczucia estetyki i nauka zdrowego żywienia. Odbiorcy projektu dzięki samodzielnie przyrządzonym potrawom oraz konkursowi poznają różne smaki, rozwiną swoją wyobraźnię i pozbędą się niechęci do tej pory nieznanych składników. Warsztaty te dają możliwość wymiany doświadczeń. Osoby niepełnosprawne wykonują pracę zespołową, dzięki której integrują się, a zdobyte umiejętności wykorzystają w dążeniu do samodzielności.
       Zajęcia będą odbywały się 26 października 2019 r. w godzinach 9-14 w Środowiskowym Domu Samopomocy "Pod Kasztanami" w Ełku. Zajęcia poprowadzi profesjonalny kucharz, z wieloletnim doświadczeniem. Po przygotowaniu potraw wszyscy uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wspólnie degustować przyrządzone dania. Poza tym odbędzie się konkurs na „Najciekawszy dyniowy lampion”. Każda drużyna biorąca udział w warsztatach otrzyma dyplom oraz upominek nawiązujący do tematu zajęć.

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku


 

Ełckie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Problemami Psychicznymi i Zagrożonych Marginalizacją„Ostoja” serdecznie zaprasza wszystkich ełczan na „X Piknik Pod Kasztanami” z okazji Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię pod Patronatem Prezydenta Miasta Ełku. Piknik odbędzie się w dniu 08.09.2019 r., w godz. od 10.00 do 15.00 pod hasłem „Połączmy Dwa Światy” na posesji Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Kasztanami Ełk, ul. Kościuszki 33.
W programie:

    1. Oficjalne rozpoczęcie – powitanie zaproszonych gości, wystąpienie     przedstawicieli lokalnych władz    
    2. Zabawy integracyjne i inne atrakcje
    - pokaz twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych (występy artystyczne     ŚDS „Pod Kasztanami”, ŚDS „Lawendowy Zakątek , ŚDS w Nowej Wsi Ełckiej, DPS     Golubie, DPS „Tęczowy Dom”
    - fotobudka,
    - konkursy z nagrodami,
    - loteria fantowa,
     - losowanie „szczęśliwego numerka”,
    - pokaz iluzjonistów,
     - pokaz robotyki,
     - pokaz zumby,
     - atrakcje dla dzieci ( dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy, lody i inne,
     - stoisko informacyjne na temat możliwości uzyskania pomocy dla osób z     zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin z terenu powiatu ełckiego
     - możliwość skorzystania z pomiaru: ciśnienia, wagi, Degustacja bigosu, potraw z     grilla, gofrów i ciast domowego wypieku.

IV Integracyjny Spływ Kajakowy zostanie zorganizowany dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów uczęszczających do Środowiskowych Domów Samopomocy. Spływ kajakowy to doskonała forma edukacji poprzez bezpośredni kontakt z naturą oraz świetna okazja do integracji. W spływie weźmie udział 5 placówek po 6 osób(4 osoby z niepełnosprawnością i 2 opiekunów). Poprzez tą imprezę promować będziemy walory krajoznawcze i turystyczne Ełku i okolic oraz szlak wodny rzeki Ełk. Spływ rozpocznie się krótkim wykładem bezpieczeństwa na wodzie, instruktażem podstaw kajakarstwa- prowadzonym przez wykwalifikowanych ratowników i instruktora kajakarstwa. Trasa spływu przebiegać będzie od miejscowości Kije do miejscowości Sajzy, a w połowie trasy uczestnicy będą mieli okazję na wspólną integrację, gawędząc przy pieczeniu kiełbasek na grillu i wspólnych przyśpiewkach.

 Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku.EŁCKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z PROBLEMAMI PSYCHICZNYMI I ZAGROŻONYCH MARGINALIZACJĄ „OSTOJA”

  informują, że dnia 27.06.2019 r. odbędzie się

 „VI Mazurska Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy o Puchar Prezydenta Miasta Ełku”

 
Spartakiada odbędzie się w Hali Sportowo-Widowiskowej w Ełku

ul. M. M. Kolbego 11 w godz. 9.00 – 16.00

  W spartakiadzie udział wezmą 5-osobowe reprezentacje z 10 placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu województwa warmińsko- mazurskiego. Celem projektu jest przede wszystkim integracja osób niepełnosprawnych poszczególnych środowiskowych domów, nauka zdrowej rywalizacji, aktywnego spędzania wolnego czasu. Poprzez udział w rozgrywkach uczestnicy spartakiady będą mieli możliwość pokonywania swoich oporów i barier wewnętrznych.

 Projekt współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Ełku i jest objęta patronatem Prezydenta Miasta Ełku.


 

Stowarzyszenie „Ostoja” organizuje "Majówkę Rodzinną” w ramach projektu "Aktywna integracja" współfinansowanego z budżetu Miasta Ełku.


     Tradycyjnie maj jest miesiącem rodziny. Majówka rodzinna to wspaniała okazja do rodzinnego spędzenia czasu wolnego. Miasto Ełk oferuje bogaty program skierowany do rodzin. Chcielibyśmy jako Stowarzyszenie wraz z partnerami projektu włączyć się w nurt tych działań, kierując naszą ofertę do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, korzystających z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku, w których są osoby niepełnosprawne. Wspólne rodzinne wyjścia, wyjazdy oraz spędzane razem weekendy, sprzyjają rozwojowi i umacnianiu więzi rodzinnych. W ramach rodzinnego świętowania, które planujemy na dzień 24.05.2019r., oprócz różnorodnych form zabawy chcemy zaproponować uczestnikom projektu pogłębienie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego naszego regionu. Planujemy przejazd bryczką na plażę w Szeligach i ognisko integracyjne przy tradycyjnej muzyce akordeonowej. W ramach projektu poznamy historię miasta Ełku oraz okolicznej miejscowości Szeligi. odwiedzimy m.in. zachowane w okolicy grodzisko z czasów jaćwieskich, cmentarz ewangelicki z początków XX wieku, położony na półwyspie nad jeziorem Selmęt Wielki oraz kwaterę wojenną z okresu I wojny światowej; pochowano w niej 8 żołnierzy niemieckich i 10 żołnierzy rosyjskich; zachowały się mogiły 8 żołnierzy niemieckich. Planowane są również quizy z tematyki zasobów kulturowych miasta Ełk. Na miejscu wydarzenia chcemy zapewnić osobom niepełnosprawnym i ich rodzinom atrakcje z animatorem, konkursy z nagrodami oraz ognisko z kiełbaskami.

Joanna Krupińska – koordynator projektu


Ełckie Stowarzyszenie „Ostoja”,
w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy,
realizowało projekt warsztaty Teatralne
„Brońmy Wolności jak Niepodległości”
.

         10 uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy wsparciu 5 uczestników z III wieku wzięło udział w warsztatach teatralnych w ramach projektu " Brońmy Wolności jak Niepodległości". Zajęcia teatralne odbywały się po 2 godziny raz w tygodniu prowadzone przez Zbigniewa Czalej.
        Uczestnicy angażowali się w przygotowanie kostiumów, scenografii i rekwizytów, które następnie posłuzyły do realizacji spektaklu " Baśń o królewnie co braci ratowała". Dla uczestników udział w warsztatach to doskonała forma spędzania wolnego czasu, fantastyczna droga do rozwijania wyobraźni, poczucia estetyki, możliwość wcielania się w różne role co daje satysfaskcję i niepowtarzalną okazję bycia przez chwilę kimś innym.
        Zakończeniem warsztatów był spektakl " Baśń o królenie co braci ratowała" podczas jubileuszowych 10 urodzin Środowiskowego Domu Samopomocy " Pod Kasztanami" w Ełckim Centrum Kultury dnia 14 grudnia 2018.
Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku.

Tomasz Korzun
 

Ełckie Stowarzyszenie „Ostoja”,
w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy,
realizować będzie projekt Integracyjne Warsztaty Kulinarne
„Dynia na talerzu”
.

Warsztaty kulinarne to doskonała forma spędzania wolnego czasu z dala od komputera i telewizora. To także fantastyczna droga rozwijania zdolności manualnych, wyobraźni, poczucia estetyki i nauka zdrowego żywienia. Odbiorcy projektu dzięki samodzielnie przyrządzonym potrawom oraz konkursowi poznają różne smaki, rozwiną swoją wyobraźnię i pozbędą się niechęci do tej pory nieznanych składników. Warsztaty te dają możliwość wymiany doświadczeń. Osoby niepełnosprawne wykonują pracę zespołową, dzięki której integrują się, a zdobyte umiejętności wykorzystają w dążeniu do samodzielności. Zajęcia będą odbywały się 10 listopada 2018 r. w godzinach 10-14 w Środowiskowym Domu Samopomocy "Pod Kasztanami" w Ełku. Zajęcia poprowadzi profesjonalny kucharz, z wieloletnim doświadczeniem. Po przygotowaniu potraw wszyscy uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wspólnie degustować przyrządzone dania. Poza tym odbędzie się konkurs na „ Najciekawszy dyniowy lampion”. Każda drużyna oraz osoba biorąca udział w warsztatach otrzyma nagrody i upominki nawiązujące do tematu zajęć.
Projekt współfinansowany z budżetu Miasta EłkuIV FORUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO

POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA EŁKU

 

„ JAK ZADBAĆ O ZDROWIE PSYCHICZNE - Profilaktyka i droga zdrowienia”

  04 października 2017
w Ełckie Centrum Kultury, ul. Wojska Polskiego 47, sala "Zebra"

PROGRAM:  
9.00
UROCZYSTE OTWARCIE FORUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO
9.10-9.45
„Zdrowie psychiczne a integralność rozwoju człowieka. Implikacje nauczania Anselma Grüna” - ks. dr Zbigniew Kulesz - psycholog, psychoterapeuta, kierownik duchowy, nauczyciel akademicki Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydział Teologii, Katedra Nauk o Rodzinie.
9.50-10.25
„Rola asystentów zdrowienia w opiece psychiatrycznej. Moja droga do zostania AZ (o kryzysie, chorobie i drodze zdrowienia)” - Anna Olearczuk - Asystentka zdrowienia z diagnozą ChAD, Edukatorka Fundacji eFkropka.
10.30–11.00
Przerwa kawowa
11.00-11.35
„O potrzebie Standardów Opieki Psychiatrycznej” - Katarzyna Parzuchowska - Ekspertka przez Doświadczenie, inicjatorka ankiety "Standardy Opieki Psychiatrycznej" oraz grupy teatralnej dla osób po kryzysie "Kim jestem?", związana z fundacjami: Fundacja Spełnionych Marzeń, Fundacja eFkropka, Fundacja OSF-P, Akademia Liderów Cogito.
11.40-12.15
„Zmiana modelu leczenia psychiatrycznego w Polsce – od azylowego do środowiskowe-go” - Janusz Chojnowski, lekarz, specjalista psychiatra, kierownik Centrum Zdrowia Psychicznego w Szpitalu Ogólnym w Grajewie.
12.20–13.00
Panel dyskusyjny – prowadzi Maciej Śnieżyński - psycholog, certyfikowany psychotera-peuta, właściciel Ośrodka Psychoterapii PRO EGO w Ełku. - zakończenie konferencji
ZAPRASZAMY!!!

 

            Stowarzyszenie Ostoja zaprasza wszystkich ełczan na 
„IX Piknik Pod Kasztanami"
z okazji Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię,
pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku

który odbędzie się 9 września 2018r.
na posesji Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Kasztanami” przy ul. Kościuszki 33 w godz. 10.00 – 15.00

     Spotkanie przebiegać będzie według scenariusza:

             1) Oficjalne rozpoczęcie – powitanie zaproszonych gości, wystąpienia                          przedstawicieli lokalnych władz

            2) Zabawy integracyjne i inne atrakcje:

             - pokaz twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych (występy             artystyczne ŚDS „Pod Kasztanami, ŚDS w Nowej Wsi i DPS Golubie),

             - usługi kosmetyczne,

             - konkursy z nagrodami,

             - koło fortuny,

             - loteria fantowa,

             - losowanie „szczęśliwego numerka”,

             - atrakcje dla dzieci (trampolina, dmuchańce, bańki mydlane, malowanie             twarzy i inne)

             - nauka tańca „Zumba”,

             - stoiska informacyjne na temat możliwości uzyskania pomocy dla osób              z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin z terenu powiatu ełckiego,

             - możliwość skorzystania z pomiaru ciśnienia krwi, pomiaru wagi i            wzrostu,

             - degustacja bigosu, potraw z grilla, gofrów i ciast domowego wypieku.

     Wolontariusze będą pomagać w realizacji projektu poprzez obsługę stoisk, prowadzenie konkursów dla dzieci, rozdawanie pamiątkowych znaczków i talonów na potrawy z grilla oraz prace porządkowe po zakończeniu pikniku.


III Spływ Integracyjny zostanie zorganizowany dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów uczęszczających do Środowiskowych Domów Samopomocy , Warsztatów Terapii Zajęciowej. Spływ kajakowy to doskonała forma edukacji poprzez bezpośredni kontakt z natura oraz świetna okazja do integracji. W spływie weźmie udział 5 placówek po 6 osób(4 osoby z niepełnosprawnością i 2 opiekunów). Poprzez tą imprezę promować będziemy walory krajoznawcze i turystyczne Ełku i okolic oraz szlak wodny rzeki Ełk. Spływ rozpocznie się krótkim wykładem bezpieczeństwa na wodzie, instruktażem podstaw kajakarstwa- prowadzonym przez wykwalifikowanych ratowników i instruktora kajakarstwa. Trasa spływu przebiegać będzie przez rzekę Ełk, a w połowie trasy uczestnicy będą mieli okazję na wspólną integrację, gawędząc przy pieczeniu kiełbasek na grillu i wspólnych przyśpiewkach.


EŁCKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z PROBLEMAMI PSYCHICZNYMI I ZAGROŻONYCH MARGINALIZACJĄ „OSTOJA”

  informują, że dnia 27.06.2018 r. odbędzie się

 „V Mazurska Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy o Puchar Prezydenta Miasta Ełku”

 
Spartakiada odbędzie się w Hali Sportowo- Widowiskowej w Ełku

ul. M. M. Kolbego 11 w godz. 9.00 – 16.00

 W spartakiadzie wezmą udział 5- osobowe reprezentacje z 12 placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu województwa warmińsko- mazurskiego. Celem projektu jest przede wszystkim integracja osób niepełnosprawnych poszczególnych środowiskowych domów, nauka zdrowej rywalizacji, aktywnego spędzania wolnego czasu. Poprzez udział w rozgrywkach uczestnicy spartakiady będą mieli możliwość pokonywania swoich oporów i barier wewnętrznych.

 Projekt współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Ełku i jest objęta patronatem Prezydenta Miasta Ełku.

Patronat medialny Radio 5

Ełckie Stowarzyszenie „Ostoja”,
w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy,
realizować będzie projekt„Dbam o siebie dbając o środowisko-warsztaty integracyjne z zakresu edukacji ekologicznej i produkcji naturalnych kosmetyków”

Warsztaty z zakresu edukacji ekologicznej i produkcji naturalnych kosmetyków są skierowane do osóbniepełnosprawnych, dzieci w wieku od 6 do 10 lat i młodzież. Warsztaty odbędą się na terenie Środowiskowego DomuSamopomocy "Pod Kasztanami” w terminie 19 maj i 2 czerwiec. W trakcie realizacji projektu odbędzie się cykl dwóch spotkań, które będą różnorodnetematycznie. Każdy warsztat będzie trwał ok. 2 godzin. Będą miały formę otwartą - każda zainteresowana osoba powcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym lub mailowym, będzie mogła wziąć w nim udział. W każdym z warsztatów weźmieudział 15 osób (w tym 7 uczestników SDS "Pod Kasztanami" plus 8 dzieci lub młodzieży) Każdy uczestnik w ramachkażdego warsztatu stworzy zestaw 2 kosmetyków lub naturalnych środków czystości. W ramach warsztatów uczestnicypoznają sposoby na sprzątanie domu bez chemii oraz na samodzielne wykonanie kosmetyków. Produkty wykonanesamodzielnie w trakcie trwania warsztatów (m.in., ochronny krem do rąk, balsam do ust, kule kąpielowe, proszek do prania czy sól do kąpieli) uczestnicy zabiorą do domów. Projekt ma sprzyjać podniesieniu świadomości ekologicznej orazma w praktyczny sposób nauczyć uczestników warsztatów minimalizacji użycia chemii w gospodarstwie domowym. Warsztaty będądopasowane do potrzeb i umiejętności uczestników. Dokumentacja fotograficzna wraz z opisem warsztatów będzie na bieżąco umieszczana w internecie (na Facebooku).
Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku


Ełckie Stowarzyszenie „Ostoja”,
w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy,
realizować będzie projekt II Integracyjne Warsztaty Kulinarne
„Wiosna na talerzu”.

Warsztaty kulinarne to doskonała forma spędzania wolnego czasu z dala od komputera i telewizora. To także fantastyczna droga rozwijania zdolności manualnych, wyobraźni, poczucia estetyki i nauka zdrowego żywienia. Odbiorcy projektu dzięki samodzielnie przyrządzonym potrawom, poznają różne smaki, rozwiną swoją wyobraźnię i pozbędą się niechęci do tej pory nieznanych składników. Warsztaty te dają możliwość wymiany doświadczeń, osoby niepełnosprawne wykonują pracę zespołową, dzięki której integrują się, a zdobyte umiejętności wykorzystają w dążeniu do samodzielności.
 
   Warsztaty chcemy przeprowadzić w 3 etapach:
       - I etap osoby z niepełnosprawnością i młodzież z Pozaszkolnego Punktu    Katechetycznego,
       - II etap- osoby z niepełnosprawnością i dzieci,
       - III etap- osoby z niepełnosprawnością i seniorzy ze Stowarzyszenia „Srebrne Pokolenie” w Ełku.
 
Zajęcia będą odbywały się w Środowiskowym Domu Samopomocy "Pod Kasztanami" w Ełku w miesiącach marzec- maj (3 soboty w godzinach 10-14). Zajęcia poprowadzi profesjonalny kucharz, z wieloletnim doświadczeniem. Po przygotowaniu potraw wszyscy uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wspólnie degustować przyrządzane dania. Wspólne działania podczas warsztatów kulinarnych przyczynią się do kształtowania pozytywnej postawy wobec osób z niepełnosprawnością oraz budowania od najmłodszych lat przyjaznego klimatu dla integracji.
 
Projekt współfinansowany z budżetu Miasta EłkuIII FORUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO

„TRUDNA SZTUKA POMAGANIA”
pomoc profesjonalna i wsparcie w rodzinie

POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA EŁKU

 

  Szanowni Państwo,

         Ełckie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Problemami Psychicznymi i Zagrożonych Marginalizacją „Ostoja” zaprasza na
III
Forum Zdrowia Psychicznego pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku
które odbędzie się dnia 04 października 2017, w godz. 9.00 – 13.00, w Ełckim Centrum Kultury, sala "Zebra".

Forum skierowane jest do osób, które zawodowo lub prywatnie stykają się z problemami zaburzeń psychicznych dzieci, młodzieży i dorosłych.
Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia o uczestnictwie w Forum, po uprzednim zgłoszeniu akcesu organizatorom Forum ( wysłanie na maila: ostoja@wp.pl - swoich danych : imię i nazwisko, data urodzenia). Załączamy program Forum.

Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia o uczestnictwie w Forum, po uprzednim zgłoszeniu akcesu organizatorom Forum(wysłanie na maila swoich danych: imię i nazwisko, data ur.)

 

Szczegółowych informacji udziela:

Justyna Olszewska – tel: 87 732 64 94, tel.kom. 512 203 823, e-mail: sdselk@wp.pl lub ostojaelk@wp.pl

WSTĘP WOLNY !

PROGRAM FORUM:  
9.00
UROCZYSTE OTWARCIE FORUM PSYCHIATRYCZNEGO
9.15-9.45
„Czy pomaganie ma płeć” – Maciej Śnieżyński (Ośrodek Psychoterapii PRO EGO w Ełku) – psycholog i certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa psychologicznego, doktorant Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego, założyciel i psychoterapeuta Ośrodka Psychoterapii PRO EGO w Ełku.
9.50-10.25
„Pracownik socjalny wobec choroby psychicznej – wczoraj i dziś” – Dorota Żbik –politolog, starszy specjalista pracy socjalnej, nauczyciel i trener projektów socjalnych, trener organizacji pomocy społecznej, mediator rodzinny, koordynator pracy socjalnej w Olsztynie.
10.30–11.00
Przerwa kawowa
11.05-11.35
„Doświadczenia osób wspierających swoich bliskich z zaburzeniami psychicznymi” – Andrzej Brykała.
11.40-12.15
„Różne wizje pomagania” - Iwona Koske - Zduńczyk (Ośrodek Psychoterapii PRO EGO w Ełku) - pedagożka resocjalizacji i certyfikowana psychoterapeutka, trenerka treningu interpersonalnego Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, terapeutka w Zakładzie Poprawczym w Białymstoku, psychoterapeutka Ośrodka Psychoterapii PRO EGO w Ełku.
12.20–13.00
Panel dyskusyjny, zakończenie konferencji
ZAPRASZAMY!!!

Dnia 12 lipca odbył się ” II Integracyjny Spływ kajakowy – Płyń po Zdrowie” ze Stradun do Ełku. W którym udział wzięło 8 domów samopomocy z Ełku i okolicznych miejscowości.


Ełckie Stowarzyszenie "Ostoja" serdecznie zaprasza na
"II Integracyjny Spływ Kajakowy – Płyń po Zdrowie”
w ramach współfinansowanego z budżetu Miasta Ełku.


Trasa spływu przebiegać ze Stradun do Ełku, rzeka Ełk (ok. 15km). Zapraszamy grupy 6-osobowe (uczestników wraz z opiekunami). Udział w spływie jest bezpłatny. Koszt przyjazdu ośrodki pokrywają we własnym zakresie. Dnia: 12 lipca( środa) Start: 9:30 – zbiórka uczestników w Stradunach ul. Szkolna 1 (wypożyczalnia kajaków ” Dryf”) Czas trwania ok. 6 godzin.


Ełckie Stowarzyszenie Ostoja informuje, że dnia 04.07.2017 r. odbędzie się
„IV Mazurska Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy
o Puchar Prezydenta Miasta Ełku”


Spartakiada odbędzie się w Hali Sportowo- Widowiskowej w Ełku, ul. M. M. Kolbego 11 w godz. 8.00 - 16.00. Udział wezmą 5-osobowe reprezentacje z 12 placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu województwa warmińsko- mazurskiego.

Celem projektu jest przede wszystkim integracja osób niepełnosprawnych poszczególnych środowiskowych domów, nauka zdrowej rywalizacji, aktywnego spędzania wolnego czasu. Poprzez udział w rozgrywkach uczestnicy spartakiady będą mieli możliwość pokonywania swoich oporów i barier wewnętrznych. Projekt współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Ełku i jest objęty patronatem Prezydenta Miasta Ełku.

Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Ełku.


Ełckie Stowarzyszenie „Ostoja”, w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy, realizować będzie projekt I Integracyjne Warsztaty Kulinarne
„Wiosna na talerzu”.


Warsztaty kulinarne to doskonała forma spędzania wolnego czasu z dala od komputera i telewizora. To także fantastyczna droga rozwijania zdolności manualnych, wyobraźni, poczucia estetyki i nauka zdrowego żywienia. Odbiorcy projektu dzięki samodzielnie przyrządzonym potrawom, poznają różne smaki, rozwiną swoją wyobraźnię i pozbędą się niechęci do tej pory nieznanych składników. Warsztaty te dają możliwość wymiany doświadczeń, osoby niepełnosprawne wykonują pracę zespołową, dzięki której integrują się, a zdobyte umiejętności wykorzystają w dążeniu do samodzielności. Warsztaty chcemy przeprowadzić w 3 etapach:

 • I etap osoby i dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ełku,

 • II etap- osoby z niepełnosprawnością i młodzież z II LO w Ełku,

 • III etap- osoby z niepełnosprawnością i seniorzy ze Stowarzyszenia „Srebrne Pokolenie” w Ełku.

Zajęcia będą odbywały się w Środowiskowym Domu Samopomocy "Pod Kasztanami" w Ełku w miesiącach marzec-kwiecień(3 soboty w godzinach 10-14). Zajęcia poprowadzi profesjonalny kucharz, z wieloletnim doświadczeniem. Po przygotowaniu potraw wszyscy uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wspólnie degustować przyrządzane dania. Wspólne działania podczas warsztatów kulinarnych przyczynią się do kształtowania pozytywnej postawy wobec osób z niepełnosprawnością oraz budowania od najmłodszych lat przyjaznego klimatu dla integracji.

Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Ełku.


Ełckie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Problemami Psychicznymi i Zagrożonych Marginalizacją „Ostoja”, w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy „Pod Kasztanami” w Ełku realizuje projekt: „Grupa Wsparcia dla rodzin z problemami psychicznymi”
od 1 marca do 15 grudnia 2017 r.
Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Ełku.


Psychiatrzy i psychologowie podkreślają, że sukces w leczeniu coraz częściej występujących zaburzeń psychicznych zależy nie tylko od terapeutów i podawanych lekarstw, ale przede wszystkim od warunków jakie choremu stwarza jego środowisko, a więc w pierwszej kolejności rodzina. To od jej reakcji i nastawienia zależy, czy chory będzie w ogóle miał możliwość wyleczenia. Choroba psychiczna jest trudnym przeżyciem dla jego rodziny, ale tylko jej akceptacja i poszukiwanie wsparcia na zewnątrz pozwoli wrócić mu i całej rodzinie do zdrowia.

Osoby z zaburzeniami psychicznymi i ich rodziny często nie mają wiedzy, z jakiej formy pomocy mogą skorzystać i do jakiej placówki mogą się udać. Społeczności lokalnej brakuje informacji o całej lokalnej ofercie pomocowej.

Spotkania Grupy Wsparcia, w tym z psychiatrą i psychoterapeutą, oraz Punkt Informacyjno - Konsultacyjny są niezbędną pomocą dla osób chorujących i ich rodzin,gdyż:

 • pozwalają poznać świat osoby chorej,

 • uwrażliwiają na jej potrzeby,

 • uczą właściwych sposobów zachowania,

 • są okazją do spotkania się z innymi osobami, które przeżywają to samo.

Świadomość, że jest ktoś z kim można porozmawiać kto nas rozumie, i chce słuchać powoduje, że nie czujemy się tak samotni i wyizolowani.

Na spotkania samopomocowej Grupy Wsparcia Rodzin – zapraszamy w pierwsze środy miesiąca w godz. 17.00 – 19.00 w ŚDS „Pod Kasztanami” w Ełku, ul. Kościuszki 33.  

 

Punkt Informacyjno – Konsultacyjny – w każdy wtorek  w godz. 16.00 – 17.00 w ŚDS „Pod Kasztanami” w Ełku, ul. Kościuszki 33,  telefon 87 732 64 94

   

                    tel. komórkowy 664 318 051

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu – Maria Ścierańska – tel. 87 732 64 94.

 

            Stowarzyszenie Ostoja zaprasza wszystkich ełczan na 
„VII Piknik Pod Kasztanami"
z okazji Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię,
pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku

który odbędzie się 11 września 2016r.
na posesji Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Kasztanami” przy ul. Kościuszki 33 w godz. 10.00 – 15.00

      Impreza jest otwarta dla wszystkich mieszkańców Ełku i Gości naszego miasta.

      W programie m,in:

             - konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych,

             - loteria fantowa,

             - losowanie „szczęśliwego numerka”

             - atrakcje dla dzieci (wata cukrowa, dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy i inne)

             - możliwość skorzystania z pomiaru ciśnienia krwi,

             - występy muzyczne i artystyczne

             - warsztat Zumby (Paulina Kosmala)

             - kiermasz prac osób niepełnosprawnych,

             - degustacja bigosu, potraw z grilla i ciast domowego wypieku

             - pokaz Autochodzika (Straż Miejska)

     dla pierwszych 100 osób- słodki upominek !!!
                                                                                            i wiele innych...
II FORUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO

„CIAŁO CZY UMYSŁ-CHOROBY PSYCHOSOMATYCZNE”

POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA EŁKU

 

  Szanowni Państwo,

         Ełckie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Problemami Psychicznymi i Zagrożonych Marginalizacją „Ostoja” zaprasza na
II
Forum Zdrowia Psychicznego pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku
które odbędzie się dnia 22 września 2016, w godz. 9.00 – 14.00, w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Ełku.

Forum skierowane jest do osób, które zawodowo lub prywatnie stykają się z problemami zaburzeń psychicznych dzieci, młodzieży i dorosłych. Załączamy program Forum.

Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia o uczestnictwie w Forum, po uprzednim zgłoszeniu akcesu organizatorom Forum(wysłanie na maila swoich danych: imię i nazwisko, data ur.)

 

Szczegółowych informacji udziela:

Agnieszka Modzelewska – tel.: 87 732 64 94, tel. kom. 664 318 051

                                           e-mail: sdselk@wp.pl lub ostojaelk@wp.pl

WSTĘP WOLNY !

PROGRAM FORUM:  
9.00
UROCZYSTE OTWARCIE FORUM PSYCHIATRYCZNEGO
9.10-10.00
„Zaburzenia psychosomatyczne- tak podobne i tak zróżnicowane”
– dr n. med. Sławomir Murawiec – psychiatra, Centrum Terapii Dialog, Redaktor Naczelny czasopisma „Psychiatria”
10.00-10.45
„Opowiedz mi o tym co Cię boli w ciele, a powiem Ci co na to Twoja psychika”
– Magdalena Kulmaczewska- psychoterapeutka rekomendowana przez Polskie Towarzystwo Psychoterapii Integratywnej w Krakowie, socjoterapeutka, doradca zawodowy.
10.45–11.15
Przerwa kawowa
11.15-12.00
„Ciało i dusza to jedno ale nie to samo”
– Maciej Śnieżyński – mgr psychologii Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie
12.00-12.45
„Zaburzenia psychosomatyczne- wczoraj i dziś”
- Daniel Obara – specjalista psychiatrii, seksuolog
12.45-13.30
Dyskusja, zakończenie konferencji
ZAPRASZAMY!!!


EŁCKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z PROBLEMAMI PSYCHICZNYMI I ZAGROŻONYCH MARGINALIZACJĄ „OSTOJA”

  informują, że dnia 30.06.2016 r. odbędzie się

 „III Mazurska Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy o Puchar Prezydenta Miasta Ełku”

 
Spartakiada odbędzie się w Hali Sportowo- Widowiskowej w Ełku

ul. M. M. Kolbego 11 w godz. 8.00 – 16.00

 W spartakiadzie wezmą udział 5- osobowe reprezentacje z 12 placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu województwa warmińsko- mazurskiego. Celem projektu jest przede wszystkim integracja osób niepełnosprawnych poszczególnych środowiskowych domów, nauka zdrowej rywalizacji, aktywnego spędzania wolnego czasu. Poprzez udział w rozgrywkach uczestnicy spartakiady będą mieli możliwość pokonywania swoich oporów i barier wewnętrznych. Dodatkową atrakcją będzie pokaz Zumby prowadzony przez Paulinę Kosmala.

 Projekt współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Ełku i jest objęta patronatem Prezydenta Miasta Ełku.


Ełckie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Problemami Psychicznymi i Zagrożonych Marginalizacją „Ostoja”, w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy „Pod Kasztanami” w Ełku realizuje projekt: „Grupa Wsparcia dla rodzin z problemami psychicznymi”
od 1 lutego do 15 grudnia 2016r.
Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Ełku.


Psychiatrzy i psychologowie podkreślają, że sukces w leczeniu coraz częściej występujących zaburzeń psychicznych zależy nie tylko od terapeutów i podawanych lekarstw, ale przede wszystkim od warunków jakie choremu stwarza jego środowisko, a więc w pierwszej kolejności rodzina. To od jej reakcji i nastawienia zależy, czy chory będzie w ogóle miał możliwość wyleczenia. Choroba psychiczna jest trudnym przeżyciem dla jego rodziny, ale tylko jej akceptacja i poszukiwanie wsparcia na zewnątrz pozwoli wrócić mu i całej rodzinie do zdrowia.

Osoby z zaburzeniami psychicznymi i ich rodziny często nie mają wiedzy, z jakiej formy pomocy mogą skorzystać i do jakiej placówki mogą się udać. Społeczności lokalnej brakuje informacji o całej lokalnej ofercie pomocowej.

Spotkania Grupy Wsparcia, w tym z psychiatrą i psychoterapeutą, oraz Punkt Informacyjno - Konsultacyjny są niezbędną pomocą dla osób chorujących i ich rodzin,gdyż:

 • pozwalają poznać świat osoby chorej,

 • uwrażliwiają na jej potrzeby,

 • uczą właściwych sposobów zachowania,

 • są okazją do spotkania się z innymi osobami, które przeżywają to samo.

Świadomość, że jest ktoś z kim można porozmawiać kto nas rozumie, i chce słuchać powoduje, że nie czujemy się tak samotni i wyizolowani.

Na spotkania samopomocowej Grupy Wsparcia Rodzin – zapraszamy w pierwsze środy miesiąca w godz. 17.00 – 19.00 w ŚDS „Pod Kasztanami” w Ełku, ul. Kościuszki 33.  

 

Punkt Informacyjno – Konsultacyjny – w każdy wtorek  w godz. 16.00 – 17.30 w ŚDS „Pod Kasztanami” w Ełku, ul. Kościuszki 33,  telefon 87 732 64 94

   

                    tel. komórkowy 664 318 051

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu – Maria Ścierańska – tel. 87 732 64 94.

 

Stowarzyszenie „Ostoja”, Środowiskowy Dom Samopomocy „Pod Kasztanami” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku organizują „Majówkę Rodzinną”.

 

Wydarzenie będzie miało miejsce 24-05-2016 r.   

Zbiórka godz. 9:00 na placu pod noclegownią MONAR Ełk, ul. Dąbrowskiego 3C

 

Podczas spotkania liczne atrakcje:

 

 • przejazd bryczką na plaże „Szeligi” przy akompaniamencie harmonii
 • ognisko z pysznymi kiełbaskami
 • liczne konkursy z miłymi nagrodami

 

Wydarzenie ma na celu integracje społeczną oraz rodzinną; spędzenie czasu w miłej atmosferze; pośrednictwo pomiędzy osobami potrzebującym wsparcia a wolontariuszami.

 

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Ełku
Ełckie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Problemami Psychicznymi i Zagrożonych Marginalizacją „Ostoja”, w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy „Pod Kasztanami” w Ełku realizuje projekt: „Grupa Wsparcia dla rodzin z problemami psychicznymi”
od 1 lutego do 15 grudnia 2016r.
Projekt współfinansowany jest z budżetu Miasta Ełku.


Psychiatrzy i psychologowie podkreślają, że sukces w leczeniu coraz częściej występujących zaburzeń psychicznych zależy nie tylko od terapeutów i podawanych lekarstw, ale przede wszystkim od warunków jakie choremu stwarza jego środowisko, a więc w pierwszej kolejności rodzina. To od jej reakcji i nastawienia zależy, czy chory będzie w ogóle miał możliwość wyleczenia. Choroba psychiczna jest trudnym przeżyciem dla jego rodziny, ale tylko jej akceptacja i poszukiwanie wsparcia na zewnątrz pozwoli wrócić mu i całej rodzinie do zdrowia.

Osoby z zaburzeniami psychicznymi i ich rodziny często nie mają wiedzy, z jakiej formy pomocy mogą skorzystać i do jakiej placówki mogą się udać. Społeczności lokalnej brakuje informacji o całej lokalnej ofercie pomocowej.

Spotkania Grupy Wsparcia, w tym z psychiatrą i psychoterapeutą, oraz Punkt Informacyjno - Konsultacyjny są niezbędną pomocą dla osób chorujących i ich rodzin,gdyż:

 • pozwalają poznać świat osoby chorej,

 • uwrażliwiają na jej potrzeby,

 • uczą właściwych sposobów zachowania,

 • są okazją do spotkania się z innymi osobami, które przeżywają to samo.

Świadomość, że jest ktoś z kim można porozmawiać kto nas rozumie, i chce słuchać powoduje, że nie czujemy się tak samotni i wyizolowani.

Na spotkania samopomocowej Grupy Wsparcia Rodzin – zapraszamy w pierwsze środy miesiąca w godz. 17.00 – 19.00 w ŚDS „Pod Kasztanami” w Ełku, ul. Kościuszki 33.  

 

Punkt Informacyjno – Konsultacyjny – w każdy wtorek  w godz. 16.00 – 17.30 w ŚDS „Pod Kasztanami” w Ełku, ul. Kościuszki 33,  telefon 87 732 64 94

   

                    tel. komórkowy 664 318 051

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu – Maria Ścierańska – tel. 87 732 64 94.


PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY Z BUDŻETU MIASTA EŁKU


FORUM PSYCHIATRYCZNE

„Wspólna sprawa – wspólne rozwiązania”

POD PATRONATEM PREZYDENTA MIASTA EŁKU

30 września 2015 r.

Ełckie Centrum Kultury – sala „Zebra”

Ełckie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Problemami Psychicznymi i Zagrożonych Marginalizacją „Ostoja”
zaprasza na Forum Psychiatryczne pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku, organizowane w ramach projektu „Wspólna sprawa – wspólne rozwiązania”, które odbędzie się dnia 30 września 2015 r., w godz. 9.00 – 14.00, w Ełckim Centrum Kultury – sala „Zebra”. Forum skierowane jest do osób, które zawodowo lub prywatnie stykają się z problemami za-burzeń psychicznych dzieci, młodzieży i dorosłych. Załączamy program Forum. Istnieje możliwość uzyskania zaświadczenia o uczestnictwie w Forum, po uprzednim zgłoszeniu akcesu organizatorom Forum.

Szczegółowych informacji udziela:
Agnieszka Modzelewska – tel: 87 732 64 96, tel. kom. 664 318 051
                                             e-mail: sdselk@wp.pl lub ostojaelk@wp.pl

WSTĘP WOLNY !
PROGRAM FORUM:  
9.00
UROCZYSTE OTWARCIE FORUM PSYCHIATRYCZNEGO
9.10-9.40
„Kierunek, w którym zmierza współczesna psychiatria – już nie szpital psychiatryczny lecz integracja społeczna pacjenta i praca w środowisku” – dr n. med. Sławomir Murawiec – psychiatra, Centrum Terapii Dialog, Redaktor Naczel-ny czasopisma „Psychiatria”
9.40-10.30
„Stygmatyzacja chorych psychicznie” – Janusz Chojnowski, lekarz, specjalista psychiatra, Oddział Psychiatryczny Szpitala Ogólnego w Grajewie
„Jak czuję się z tą stygmatyzacją” – o swoich doświadczeniach opowiada P. Ewa – osoba z doświadczeniem kryzysu psychotycznego
10.30-11.00
„Zaburzenia i choroby psychiczne u dzieci i młodzieży – główne problemy, zmiany i tendencje” – Kazimierz Ewertowski – pedagog, terapeuta, dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych przy Oddziale Psychiatrycznym dla dzieci i Młodzieży WZLP w Olsztynie
11.00-11.30
„Od Choroby do Zdrowia – optymalna droga pacjenta” - Leszek Sagadyn – psycholog kliniczny, psychoterapeuta
11.30–12.00
Przerwa kawowa
12.00
LOKALNA OFERTA WSPARCIA OSÓB Z PROBLEMAMI PSYCHICZNYMI
12.00-12.30
„Praca w środowisku w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia – doświadczenia z po-wiatu ełckiego” - Daniel Obara – psychiatra
12.30-13.00
„Pomoc osobom z autyzmem i ich rodzinom w realiach powiatu ełckiego” - Stowarzy-szenie na Rzecz Osób z Autyzmem „Impuls”
13.00-14.00
Prezentacja form pomocy środowiskowej – lokalna oferta; dyskusja
ZAPRASZAMY!!!

                                  


VI PIKNIK "POD KASZTANAMI"


Stowarzyszenie Ostoja zaprasza wszystkich ełczan na „VI Piknik Pod Kasztanami” z okazji Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię, pod patronatem Prezydenta Miasta Ełku, który odbędzie się 13 września 2015r. na posesji Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Kasztanami” przy ul. Kościuszki 33 w godz. 10.00 – 15.00 Impreza jest otwarta dla wszystkich mieszkańców Ełku i Gości naszego miasta. W programie m.in:

 
 • konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych,

 • loteria fantowa,

 • losowanie „szczęśliwego numerka”

 • atrakcje dla dzieci (przejażdżka na motorze, warsztaty plastyczne, trampolina, dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy i inne)

 • możliwość skorzystania z pomiaru ciśnienia krwi,

 • występy muzyczne i artystyczne,

 • warsztat Zumby (Paulina Kosmala),

 • kiermasz prac osób niepełnosprawnych,

 • degustacja bigosu, potraw z grilla i ciast domowego wypieku.

     

…i wiele innychEŁCKIE STOWARZYSZENIE NA RZECZ OSÓB Z PROBLEMAMI PSYCHICZNYMI I ZAGROŻONYCH MARGINALIZACJĄ „OSTOJA”

wraz z partnerami projektu:
 • Środowiskowym Domem Samopomocy „Pod Kasztanami” w Ełku
 • Zespołem Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Ełku
 • Ełckim Stowarzyszeniem Studentów i Absolwentów „ESSA”

informują, że dnia 30.06.2015 r. odbędzie się

„II Mazurska Spartakiada Środowiskowych Domów Samopomocy o Puchar Prezydenta Miasta Ełku”

Spartakiada odbędzie się w Zespole Szkół Mechaniczno- Elektrycznych w Ełku
ul. Armii Krajowej 1, w godz. 8.00 – 16.00


  W spartakiadzie wezmą udział 5- osobowe reprezentacje z ok 10 placówek dla osób niepełnosprawnych z terenu województwa warmińsko- mazurskiego. Celem projektu jest przede wszystkim integracja osób niepełnosprawnych poszczególnych środowiskowych domów, nauka zdrowej rywalizacji, aktywnego spędzania wolnego czasu. Poprzez udział w rozgrywkach uczestnicy spartakiady będą mieli możliwość pokonywania swoich oporów i barier wewnętrznych. Dodatkową atrakcją będzie pokaz Zumby prowadzony przez Paulinę Kosmala.

Projekt współfinansowany jest ze środków budżetu Miasta Ełku i jest objęta patronatem Prezydenta Miasta Ełku.
                 


      W dniu 30.05.2015r. Ełckie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Problemami Psychicznymi i Zagrożonych Marginalizacją „OSTOJA” w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Ełku przystąpi do realizacji projektu „CIUCHCIĄ PRZEZ MAZURY” współfinansowanego z budżetu miasta Ełku.

      Wydarzenie ma na celu rodzinne świętowanie Dnia Dziecka poprzez wspólną zabawę rodziców i dzieci. W programie imprezy przewidziano m.in. zwiedzanie Muzeum Kolejnictwa, Skansenu Pszczelarskiego, wizytę w Pracowni Rzeźbiarskiej, przejazd kolejką wąskotorową, gry i konkursy przy ognisku w miejscowości Sypitki, co umożliwi uczestnikom pogłębienie wiedzy na temat dziedzictwa kulturowego naszego regionu. W przedsięwzięciu będzie brać udział 18 rodzin korzystających z pomocy MOPS w Ełku, w tym 48 dzieci.

      W realizacji zadania weźmie udział 10 wolontariuszy m.in. pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku.

                                  

    
    Ełckie Stowarzyszenie „Ostoja", w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy i Wolontariackim Ośrodkiem Wsparcia, realizować będzie projekt „Wspólna sprawa- wspólne rozwiązania", od 09 marca do 31 października 2015.

    Celem projektu, współfinansowanego z budżetu Miasta Ełku, jest utworzenie lokalnej sieci wsparcia osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego i ich rodzin a także wspierania pracowników służb społecznych. Realizowane będzie w 3 etapach (działaniach):

   • spotkania warsztatowe pracowników służb społecznych pt. „Synergia to energia”- dotyczące budowania systemu wsparcia,

   • spotkania samopomocowej Grupy Wsparcia Rodzin – na które zapraszamy chętnych w pierwsze środy miesiąca w godz. 17.00 – 19.00 w ŚDS „Pod Kasztanami” w Ełku, ul. Kościuszki 33.

PIERWSZE SPOTKANIE 3 CZERWCA 2015 O GODZ. 17.00

   • Forum Psychiatryczne – 30 września 2015 - po raz pierwszy w naszym mieście!

Konferencja na temat zaburzeń psychicznych oraz możliwości leczenia i terapii. Dla wszystkich chętnych!

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu – Agnieszka Modzelewska – tel. 87 732 64 9487 732 64 94.

                                  

    
    Ełckie Stowarzyszenie „Ostoja", w partnerstwie ze Środowiskowym Domem Samopomocy i Wolontariackim Ośrodkiem Wsparcia, realizować będzie projekt „Wspólna sprawa- wspólne rozwiązania", od 09 marca do 31 października 2015.

    Celem projektu, współfinansowanego z budżetu Miasta Ełku, jest utworzenie lokalnej sieci wsparcia osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego i ich rodzin a także wspierania pracowników służb społecznych. Realizowane będzie w 3 etapach (działaniach):

   • spotkania warsztatowe pracowników służb społecznych pt. „Synergia to energia”- dotyczące budowania systemu wsparcia,

   • spotkania samopomocowej Grupy Wsparcia Rodzin – na które zapraszamy chętnych w pierwsze środy miesiąca w godz. 17.00 – 19.00 w ŚDS „Pod Kasztanami” w Ełku, ul. Kościuszki 33.

PIERWSZE SPOTKANIE 3 CZERWCA 2015 O GODZ. 17.00

   • Forum Psychiatryczne – 30 września 2015 - po raz pierwszy w naszym mieście!

Konferencja na temat zaburzeń psychicznych oraz możliwości leczenia i terapii. Dla wszystkich chętnych!

Szczegółowych informacji udziela koordynator projektu – Agnieszka Modzelewska – tel. 87 732 64 9487 732 64 94.

                                                                                                                                                   


                                        POŁĄCZMY DWA ŚWIATY


Już 14 września 2014 r. „V Piknik Pod Kasztanami"
z okazji Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię pod patronatem Prezydenta Miasta Ełk .

Piknik odbędzie się na posesji Środowiskowego Domu Samopomocy „Pod Kasztanami" przy ul. Kościuszki 33 w godz. 10.00-15.00

Impreza jest otwarta dla wszystkich mieszkańców Ełku.

Zapewniamy m.in. : - degustację bigosu i potraw z grilla,
- konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych
- loteria fantowa „Koło Fortuny"
- występy muzyczne
- Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych „Skrzydła"
- wystawa i kiermasz prac plastycznych wykonanych przez uczestników ŚDS,
- pokaz motorów klubu motocyklowego „Wiking"
- bezpłatny pomiar ciśnienia krwi.
- pokaz twórczości artystycznej osób niepełnosprawnych: usługi kosmetyczne Zumba atrakcje dla dzieci (trampolina, dmuchańce, bańki mydlane, malowanie twarzy i inne)

Projekt współfinansowany z Budżetu Samorządu Miasta Ełk. Serdecznie zapraszamy Stowarzyszenie Ostoja
 
 
Copyright ©2022 Sdskasztany.elk.pl, Wszelkie Prawa Zastrzeżone